Statistická analýza

„Proces výroby je skrytý v datech. Kdo neumí měřit, nemá data. Kdo nemá data, nezná proces.“ – František Vaňkát

„Proces výroby je skrytý v datech. Kdo neumí měřit, nemá data. Kdo nemá data, nezná proces.“ – František Vaňkát

Cílem konzultační činnosti je odborná statistická analýza dat z výrobních i nevýrobních odvětví. Pro naše zákazníky nabízíme ověření funkčnosti systémů / procesů / výrobků.

Realizujeme taktéž nezávislý externí dozor, včetně měření, testování a analýz výrobních dílů.

 

 

Některé z vybraných oblastí, které Vám můžeme nabídnout:

  • V této oblasti nabízíme taktéž spolupráci v rámci outsourcingu zpracování dat, analýzy a následného vyhodnocení dat, včetně vypracování Zprávy z analýzy.
  • V této oblasti Vám můžeme taktéž krátkodobě, dle domluvy, vypomoci navstupní / výrobní / zkušebna / výstupní kontrole, včetně případného donastavení / nastavení parametrů kvality nebo ověření samotného systému kontroly.
  • Outsourcing (výpomoc) inženýra kvality, např. se zaměřením na zpracování dat a statistickou analýzu dat.
  • Realizujeme taktéž nezávislý externí dozor, včetně měření, testování a analýz výrobních / nevýrobních dílů

 

 

Některé ze zkušeností z vybraných metod vyrobené kvality, které Vám můžeme nabídnout:

Výkonnost a způsobilost

 

Použití nástrojů a statistických metod může napomoci k objasnění variability procesu a tím pomoci organizacím při řešení problémů, snižování nákladů a zlepšování účinnosti. Tyto metody rovněž usnadňují lepší využívání dostupných údajů napomáhajících při rozhodování.

Variabilitu lze pozorovat na průběhu mnoha činností a na jejich výstupech, dokonce i ve stavu zjevné stability. Takovou variabilitu lze pozorovat v měřitelných znacích výrobků a procesů a její existence může být vidět v různých etapách životního cyklu výrobků od průzkumu trhu až po službu zákazníkovi a konečnou likvidaci.

Základním požadavkem potom je identifikovat příčiny způsobující variabilitu a jejich odstranění, je-li to možné a vhodné. Cílem je dosažení přijatelné stabilní úrovně variability procesu a její postupné snižování.

„Klíč k jakosti je v pochopení variability procesu." W. E. Deming

 

Statistické metody mohou napomoci měřit, popisovat, analyzovat, interpretovat a modelovat takovou variabilitu, dokonce i s relativně omezeným množstvím údajů. Statistická analýza těchto údajů může napomoci k lepšímu porozumění podstatě, rozsahu a příčinám variability a tím pomáhá řešit problémy a dokonce předcházet takovým problémům, které mohou z takové variability vzniknout, a také může působit na neustálé zlepšování.

 

 

 

U rozsáhlejších souborů dat a vícerozměrných dat, již nevystačíme se samotnými nástroji a metodami. V takových případech již musíme použít vhodných statistických metod, s využitím softwarových statistických aplikací nebo sofistikovaných statistických softwarů v oblasti zlepšování jakosti.

„KVALITA = Variabilita přepočtená na peníze." - František VAŇKÁT

 

Víte, jak se chovají vaše statistická data, jaká je jejich statistická odchylka, statistická chyba nebo statistická významnost? Máte nastaveny základní statistické ukazatele?

 

Máme dlouholeté praktické zkušenosti v oboru statistické analýzy a odborné zkušenosti z odvětví strojírenského, metalurgického a automobilového průmyslu.

V případě, že Vás naše nabídka zaujme, neváhejte nás prosím kontaktovat. Rádi Vám vypracujeme naši cenovou nabídku. Na Vaše konkrétní dotazy můžete také využít formuláře pro Vaše dotazy v menu "Poptávky".

Kontakt

Variability s.r.o.
Masarykovo náměstí 2457/10
73301

Karviná-Fryštát
Czech Republic

 

Realizace zakázek:
Mobil:                                                                                                                                                                                     +420 774 999 549
e-mail: info@variability.cz

Personalistika:
Mobil: ---
e-mail: personal@variability.cz

 

IČ: 293 96 212
DIČ: CZ29396212

Zapsána u KS v Ostravě
oddíl C, vložka 38 736 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení